Yaprak Porselen Kaplama

Porselen laminalar (halk arasında genelde yaprak porselen olarak bilinir), dişlerin ön yüzeylerine bonding denilen bir sistemle yapıştırılan ve renkleşmeye karşı dirençli çok ince porselen yapraklardır. Bu prosedür takma tırnak gibidir. Kalınlıkları bir lensin kalınlığından daha fazla değildir ve diş yüzeyinden çok az aşındırma yapıldığı için konservatif ve zararsız bir işlemdir. Ayrıca yapıldıktan sonra kahve, çay ve hatta sigara renkleşmelerine karşı yüksek direnç gösterir ve tekrar renkleşmez. Estetik açıdan da diğer restoratif seçeneklerle kıyaslanamayacak kadar üstündür.

Porselen laminalar ile dişler arasındaki boşluklar kapatılabilir, boyları uzatılıp yeniden şekil verilebilir, kırık çatlak, kötü formlu ve ileri derecede renkleşmiş dişler güzel bir görünüme kavuşturulabilir. Ayrıca diş rengini beğenmeyen kalıcı beyazlık isteyenlerde, gülüşünü beğenmeyen hastalarda gülüş tasarımı amacıyla, antibiyotik nedeniyle renkleşmiş dişlerde, hafif çarpık dişlerin düzeltilmesinde, ortodonti tedavi gerektiren, ileri derecede olmamak kaydıyla çapraşıklıklar birkaç seansta düzeltilebilir.

İlk seansta dişlere herhangi bir preparasyon yapılmadan dişlerinizin ölçüsü alınır. Bir sonraki ziyaretinizde, yapılacak olan dişlerinizin maketleri hazırlanmış olur ve bu aşamada ağzınızda bu maketler denenerek uygun olup olmadığına karar verilir. Dişinizin ön ve kesici yüzeyinden çoğu zaman 1 milimetreden az mine dokusu kaldırılıp, dişinizden ölçü alınır. Bu ölçü yardımı ile dişinize uygun, gülüşünüzü tamamlayacak, neredeyse yaprak kalınlığında, uygun renkte porselen laminalar yapılır ve  uygun görülürse yapıştırılır.

UZMANLIKLARIMIZ

İlk Randevu

İlk randevuya gelirken, önceden çekilmiş röntgenler, yapılan eski tedavilerle ilgili belgeler bizlere tedavi geçmişinizle ilgili ayrıntılı bilgiler verecektir. 

RANDEVU AL
HAKKIMIZDA
GENEL BİLGİLER
AĞIZ BAKIMI