Pembe estetik son birkaç senedir çok konuşulur hale geldi. Estetik diş hekimliğinde ve gülüş tasarımında dişlerin beyaz kısmı yanında diş etleri yani pembe kısmı çok büyük rol oynuyor.
Dişlerin birinin kısa birinin uzun olması diş etine doğru veya kişi güldüğünde diş etleri çok fazla görünüyorsa toplum tarafından hoş görünmez.

Güldüğünde diş etleri çok görünen bireylerin 3 büyük dezavantajı vardır.
Birincisi, estetik görünmez.
İkincisi, böyle bireylerde genelde dişler gereğinden kısadır. Diş eti çok görünüyor,dişler kısa, dudakların ince olması kişinin gülüşünü olumsuz yönde etkiliyor.
Bazı bireyler bu durumdayken gülemez hale geliyor veya gülüşünü çok kısıtlar hale geliyor.

Pembe estetik yöntemi ile kişi bu durumundan 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede kurtulabilir.
Pembe estetikte diş etleri özel bir lazer veya elektro cerrahi yöntemi ile yukarı dogru çekilebiliyor.
Burada dikkat etmek gereken şu çok detaylı bir şekilde diş etinin cebinden almak lazım ayrıca bazı durumlarda dişin kemiğindende alınarak yapılan yöntemler var. Hekim ve hasta bir araya gelerek işlemin artılarını ve eksilerini değerlendirerek karar vermelidir.

Diş eti cebinden alınarak yapılan yöntem çok kolay bir uygulamadır.lazer veya elektro cerrahi ile yapıldığı için ağrısız ve kanamasız bir işlem olmakla beraber kişi tedavi sonrası günlük hayatına devam edebiliyor.

UZMANLIKLARIMIZ

İlk Randevu

İlk randevuya gelirken, önceden çekilmiş röntgenler, yapılan eski tedavilerle ilgili belgeler bizlere tedavi geçmişinizle ilgili ayrıntılı bilgiler verecektir. 

RANDEVU AL
HAKKIMIZDA
GENEL BİLGİLER
AĞIZ BAKIMI